פילאטיס לטיפול ומניעה של כאבי גב

כאבי גב כרוניים הם תופעה נפוצה למדי (הסטטיסטיקות מדברות על כ-75% מהאוכלוסיה), אך למרות השכיחות הגבוהה אף אחד לא באמת יודע מה גורם לכאבי גב. ישנן השערות רבות דוגמת אורח חיים סדנטרי (נייח – ישיבה או שכיבה), סטרס ועוד וכולן כנראה נכונות.

פילאטיס מכשירים טיפול מניעתי מצויין לגב

קיצורי דרך לא מובילים למקומות שאליהם באמת שווה להגיע

ישנם כיום לא מעט ״פתרונות״ לכאבי גב כרוניים, חלקם אפילו משווקים כגלולת פלא - קונספט שאני באופן אישי סולד ממנו. אני לא מאמין בקיצורי דרך - הם לא יובילו אותך למקומות שאליהם באמת שווה להגיע. לכן כששואלים לדעתי המקצועית בנושא כאבי גב (וזה קורה על בסיס שבועי) אני עונה שהפתרון הכי טוב לכאבי גב לדעתי הוא מניעה. הקדימו תרופה למכה וחזקו את הגוף לפני שתתחילו לסבול מכאבים.

אם אתם כבר סובלים מכאבים, הגיע הזמן להתחיל להתייחס לכאב ולגוף לפני שהמצב יתדרדר. כאב הוא הדרך של הגוף לזכות בתשומת לבכם.

מצאו סטודיו לפילאטיס מכשירים שאתם מתחברים אליו והתמידו בתרגול חודש-חודשיים לפחות לפני שתסיקו מסקנות ותקבלו החלטות.

כשאנחנו מרגישים שלוקחים את הצרכים שלנו ברצינות ורואים אותנו, גם המערכת העצבית ״משחררת״ ואפשר לעבוד עם יותר מודעות ודיוק ולהגיע לתוצאות באופן יעיל ובטוח.


היתרון בפילאטיס מכשירים:

פילאטיס מכשירים מאפשר מרחב מקצועי, ממוקד, לא תחרותי ומצומצם מבחינת כמות המתרגלים לחיזוק הגוף, ולכן קל יחסית לאנשים להתמיד בתרגול ולהתחייב לתהליך.

שיטת הפילאטיס שמה דגש על עמוד השדרה ועל השרירים שמייצבים אותו, כמפתח ליציבה נכונה ולחיזוק הגוף כולו. ב׳מרכז הגוף׳ או ה׳ליבה׳, הכוונה היא לכל השרירים שנמצאים בין כלוב הצלעות לאגן ושמכונים בשפת הפילאטיס ׳פאוור האוס׳.

הפאוור האוס הוא האזור שממנו נובעות כל התנועות שלנו ולכן פאוור האוס מפותח וחזק מאפשר לכל הגוף להיות בעל פוטנציאל תנועתי גבוה יותר.

הנה שלושה מחקרים שמדגישים את החשיבות של תרגילי פילאטיס לטיפול ומניעה של כאבי גב:


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5088161/

https://journals.humankinetics.com/view/journals/jsr/15/4/article-p338.xml

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4207151/אז איך מתחילים אם אני סובל כרגע מכאבים?

לפניכם שני סרטונים של תרגילים לחיזוק הפאוור האוס וטיפול בכאבי גב:

התרגילים מבוצעים במנחים שונים ביחס לכוח המשיכה, כדי לקבל אפקט חיזוק רב מישורי. אם כאב הגב מחמיר במהלך או בעקבות התרגול, מומלץ להפסיק ולפנות לאיש מקצוע שיעבוד אתכם על הטכניקה והדיוק התנועתי.


סרטון 1: מומלץ במיוחד לאמצע היום בישיבה על כיסא


סרטון 2: מתאים למצב אקוטיאם אתם מעוניינים להקל על כאבי הגב ולהרגיש חופשיים וחזקים בתוך הגוף שלכם, אתם מוזמנים להשאיר כאן פרטים, ונחזור אליכם לקביעת פגישת ייעוץ בה נבנה את המסלול המתאים לכם ביותר.


רק בריאות,

צוות הסטודיו


132 views0 comments